Montaż poręczy ze stali nierdzewnej ? o czym warto pamiętać?

Montaż poręczy ze stali nierdzewnej ? o czym warto pamiętać?

Każdy kto chociaż raz miał styczność bezpośrednią z budową lub remontem domu/mieszkania ten wie że nie jest to wcale taka prosta i oczywista sprawa, a stawia przed wykonawcą wiele dylematów co jest lepiej wybrać, aby osiągnąć jak najtrwalszy efekt. Nie bez znaczenia pozostaje też efekt wizualny. Im milszy dla oka tym chętniej i lepiej czujemy się w każdym pomieszczeniu. W przypadku poręczy jakie rozwiązania będą najlepsze? Efektowne i trwałe? Odpowiedź na to niełatwe pytanie znajduje się poniżej.

W przypadku planowania wystroju klatek schodowych najczęściej przy poręczach stosowane jest drewno - przez wielu budowlańców i architektów przez stulecia drewno uważane było nie tylko za eleganckie, ale również bardzo praktyczne w zastosowaniu. Niestety sprawdzi się ono tylko wewnątrz budynku, poza jego granicami stosowanie drewna w tego typu elementach jest nieco skomplikowane i uciążliwe, może wymagać bardzo częstych i pracochłonnych napraw. Nawet najlepiej zaimpregnowane drewno niestety nie będzie zbyt trwałe, odbijają się na nim w dość widoczny sposób warunki atmosferyczne zarówno słońce jak i deszcz.

balustrada-stalowa-nierdzewna-wewnetrznaBalustrady ze stali nierdzewnej wcale nie są mniej efektowne niż te z drewna, jednak bez wątpienia są zdecydowanie bardziej trwalsze i znajdują coraz większe uznanie wśród architektów jak i każdego przeciętnego człowieka marzącego o pięknym i funkcjonalnym domu. Stal nierdzewna jest odporna na wszelkie warunki atmosferyczne. Jeżeli jeszcze ktokolwiek ma wątpliwości co do przewagi stali nierdzewnej nad drewnem proszę przeczytać poniższe argumenty a na pewno nie pożałujecie, jeżeli wybierzecie takie rozwiązanie.

Zalety balustrady nierdzewnej

1. Trwałość

Elementy wykonywane ze stali nierdzewnej nie są podatne na krozje. Nie straszne im są żadne warunki atmosferyczne, bez względu na słońce czy też deszcz nie stracą swojego oryginalnego wyglądu. Warto pamiętać, że jeżeli mamy dom przy bardzo ruchliwej drodze, gdzie ilość spalin jest naprawdę duża, a mamy balustrady na zewnątrz, wówczas warto zastanowić się dodatkowo nad wyborem stali kwasoodpornej.

2. Łatwość montażu

Aby zamontować balustradę ze stali nierdzewnej nie trzeba być fachowcem, poradzi sobie z tym praktycznie każdy laik który choć odrobinę wniknie odpowiednio w metody montażu. Obejdzie się bez fachowca, co pozwoli nam zaoszczędzić nieco gotówki na inne cele.

3. Nowoczesny wygląd

Nie ma co się oszukiwać drewniane elementy robią się już nieco reliktem przyszłości, a stal nierdzewna powoli je wypycha na dalszy plan, przynajmniej jeśli chodzi o elementy pozostające na zewnątrz budynku.

Jeżeli już zdecydowaliśmy się na poręcz ze stali nierdzewnej pojawia się dylemat. Jak wybrać odpowiednie elementy służące do montażu tak aby praca przebiegła sprawnie a wszystkie elementy zostały umieszczone tam gdzie być powinny? W tym przypadku warto jest nabywać wszystkie potrzebne części bezpośrednio u importera posiadającego materiały dużo wyższej jakości niż te powszechnie dostępne sprzedawane masowo o jakości którą lepiej przemilczeć, zatem wszelkiego rodzaju markety budowlane akurat w tym przypadku nie przydadzą się na nic. Warto przymknąć nieco oko na odrobinę wyższą cenę skupiając się na jakości, Wartościowy produkt posłuży nam przez wiele lat. Stal nierdzewna powoli staje się symbolem trwałości i niezawodności.