Spawanie metodą TIG w osłonie argonowej

Spawanie metodą TIG w osłonie argonowej

Co daje spawanie metodą TIG

Spawanie TIG daje przede wszystkim wyższą niż w przypadku innych metod jakość połączeń. Są one dodatkowo bardzo odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne. Połączenia wykonane tą metodą możemy także zrobotyzować. Dzięki temu że połączenia wykonane w tej metodzie są bardzo trwałe, udzielamy na nie gwarancji oraz spawamy za pomocą tej metody nawet takie elementy jak ramy pojazdów mechanicznych.

Dlaczego wybrać akurat tę metodę?

Technologia TIG oferuje mnóstwo zalet zarówno dla użytkowników jak i twórców. Połączenia są przede wszystkim niesamowicie trwałe. Metoda ta jednak oferuje, także możliwość spawania elementów o różnej grubości. Jest to jedyna technika umożliwiająca spawanie nawet bardzo cienkich elementów (poniżej 1 mm grubości). Dodatkowo istnieje możliwość spawania elementów we wszystkich pozycjach, co jest znacznym ułatwieniem dla wykonawcy. Do spawania tą metodą wykorzystywane są oczywiście specjalnie przygotowane do tego celu spawarki. 

Spawane tą metodą materiały

Metody tej używamy przede wszystkim do spawania metali kolorowych. Za jej pomocą oferujemy jednak także spawanie ram motorowych czy ram innych pojazdów mechanicznych. Jest to doskonały przykład jakości spawów w tej metodzie. Możliwe jest także spawanie w tej metodzie takich materiałów jak stal nierdzewna, aluminium, mosiądz, tytan czy brąz. Zakres jest więc bardzo szeroki, co skutkuje możliwością, zespawania praktycznie każdego elementu.

Podsumowanie

Podsumowując metoda spawania TIG jest obecnie najbardziej wartą uwagi. Zarówno ze strony klientów jak i wykonawców jest ona najbardziej uniwersalna i najlepiej sprawdzi się przy każdym zadaniu. To właśnie uniwersalność tej metody sprawiła że zdobywa ona coraz większą popularność. Spawanie w technologii TIG bez wątpienia jest przyszłością mimo pewnych wad. Jeżeli potrzebujesz zespawać jakiekolwiek elementy, polecamy, wybranie metody TIG, ponieważ jako jedna z nielicznych daje bardzo dużą gwarancję, wysokiej jakości wykonanych połączeń.