Charakterystyka metody TIG

Charakterystyka metody TIG

Czym jest TIG

Jest to bardzo nowoczesna metoda spawania różnorodnych materiałów. Bez wątpienia spawanie TIG to przyszłość w technice, którą warto się zainteresować. Jest to jedyna metoda oferująca tak dobre właściwości stworzonych połączeń i umożliwiająca spawanie w praktycznie każdej pozycji. Jako profesjonalna firma, posiadamy odpowiednie narzędzia do wykorzystania tej metody, dzięki którym jesteśmy w stanie świadczyć nasze usługi na najwyższym poziomie.

 

Zalety i wady tej metody 

Największe zalety metody TIG to możliwość spawania elementów bez względu na ich grubość. Dodatkowo metoda ta jest bardzo wygodna w użyciu dla wykonawców. Połączenia są oczywiście bardzo trwałe i praktycznie bezkonkurencyjne w porównaniu do połączeń powstających, przy wykorzystaniu innych technik. Nie obyło się jednak bez wad. Technika TIG jest problematyczna przy spawaniu na zewnątrz. Należy zastosować specjalną osłonę, chroniącą przed wiatrem. Metoda ta jest także mało wydajna przy spawaniu ręcznym, co jednak rekompensuje wysoką jakością spawów. 

Spawanie metali kolorowych tą metodą

Metoda ta idealnie sprawdzi się przy spawaniu metali kolorowych. Doskonale połączy ona takie metale jak stal nierdzewna, aluminium, mosiądz, tytan czy brąz. Tak duża rozpiętość materiałów sprawia, że metodę tą możemy wykorzystać przy spawaniu praktycznie wszystkich elementów. 

Spawanie innych elementów

Technika ta jednak sprawdzi się także przy spawaniu wszelkiego rodzaju elementów konstrukcyjnych. Oferujemy między innymi spawanie ram motorowych przy wykorzystaniu tej metody. Jednak metodą tą jesteśmy w stanie połączyć także inne elementy pojazdów konstrukcyjnych a nawet takie konstrukcje jak rusztowania. Wysoka jakość spawów sprawia, że dodatkowo połączone elementy będą tak samo trwałe jak zupełnie nowe. 

Parametry technologiczne stosowane w tej metodzie

W metodzie tej najczęściej spawarka jest ustawiana do pracy przy napięciu 10-30 V przy natężeniu prądu wynoszącym od 5-600 A. Optymalna prędkość spawania waha się w granicach 0,12-0,21 m/min. Z kolei natężenie przepływu gazu ochronnego powinno wynieść 7-20 l/min. Ustawienie takich parametrów, umożliwia osiągnięcie najlepszej jakości połączeń. Dodatkowo są to najbardziej optymalne parametry uwzględniające jakość oraz czas spawania. 

Podsumowanie

Podsumowując spawanie wszelkiego rodzaju metali kolorowych, możliwe jest przy wykorzystaniu metody TIG. Jest ona jedną z najbardziej uniwersalnych i oferujących najlepsze parametry jakościowe. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą wszystkich zainteresowanych, spawaniem przy wykorzystaniu tej metody.