Spawanie metodą TIG

Spawanie metodą TIG

Zalet metody spawania TIG jest bardzo wiele. Największa z nich to wysoka jakość połączeń. Obecnie metoda ta oferuje najtrwalsze połączenia, dzięki którym wyróżnia się na tle innych rozwiązań. Stworzone połączenia są odporne na warunki atmosferyczne. 

 

Kolejna zaleta to możliwość spawania elementów o bardzo małej oraz bardzo dużej grubości. Jest to jedyna metoda pozwalająca na to. Spawanie tig daje także możliwość spawania we wszystkich pozycjach. Dodatkowo złączone elementy można zrobotyzować. Taki ogrom zalet rekompensuje nieliczne wady występujące przy tej metodzie. Warto także wspomnieć że wady są odczuwalne jedynie przez wykonawców a nie użytkowników. 

Wykorzystywane urządzenia

Do spawania tą metodą wykorzystywane są specjalnie przystosowane do tego spawarki. Posiadają one specjalny uchwyt pozwalający na spawanie nawet bardzo cienkich płyt. Spawarka taka jest oczywiście odpowiednio ustawiona, aby uzyskać najlepszej jakości połączenia, które zapewnią bardzo dużą trwałość. Zakup tego typu sprzętu jest bardzo kosztowny i jest to praktycznie niemożliwe dla prywatnej osoby. Dlatego też warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy dysponującej tego typu sprzętem.

Co spawamy?

Za pomocą metody TIG spawamy przede wszystkim metale kolorowe. Spawanie metali kolorowych jest także jedną z naszych flagowych usług. Metoda TIG idealnie sprawdza się w tym zadaniu. Dodatkowo metale kolorowe pozwalają nam na tworzenie bardzo interesujących balustrad bądź ogrodzeń. Kolejna nasza usługa to z kolei spawanie ram motorowych. Jest to przykład spawania elementów o dużej grubości metodą TIG. Metoda ta idealnie sprawdzi się w tym zadaniu ze względu na wysoką jakość połączeń, która jest wymagana przy ramach motorowych.

Podsumowanie

Podsumowując metoda spawania TIG jest obecnie jedną z najbardziej pożądanych na rynku. Połączenia stworzone za jej pomocą są niesamowicie trwałe co jest jej największym plusem i zachęca do korzystania. Jako profesjonalna firma działająca w tej branży oferujemy spawanie tą metodą praktycznie wszystkich elementów. Dodatkowo na każdą wykonaną przez nas usługę udzielamy gwarancji przez co możesz być w pełni pewny jej jakości.